کوتاه ترین و طولانی ترین پرواز انجام شده در جهان!

ریپورتاژ آگهی

کوتاه ترین و طولانی ترین پرواز انجام شده در جهان!

کوتاه ترین و طولانی ترین پرواز انجام شده در جهان! پس از اولین هواپیما ساخته شده در سال ۱۹۰۳ بلیط هواپیما نخستین پرواز مسافربری که از لندن به پاریس حرکت…

توسط بخش تبلیغات
-- آخرین بروزرسانی : 26-08-2020
-- بازدیدها : ۵۰
اشتراک گذاری در :
امتیازدهی به مطلب :

کوتاه ترین و طولانی ترین پرواز انجام شده در جهان!

پس از اولین هواپیما ساخته شده در سال ۱۹۰۳ بلیط هواپیما نخستین پرواز مسافربری که از لندن به پاریس حرکت می کرد در سال ۱۹۰۹ فروخته شد.

این پرواز در سال ۱۹۰۹ توسط شرکت ای ا سی تی که یک شرکت چند ملیتی بود انجام شد و فاصله این دو شهر را با سرعت ۱۵۵ کیلومتر بر ساعت در حدود سه ساعت و ۳۰ دقیقه به پایان رساند.

پس از انجام این پرواز که گولیات نام داشت تا به امروز سفر هوایی به تمامی جهان اصلا متوقف نشده است، و روزانه هزاران پرواز در سراسر دنیا انجام می شود.

در حال حاضر برای جابه جایی از هر شهر یا کشور با هر مسافتی چندین پرواز وجود دارد. اما آیا تا به ححال فکر کرده اید که طولانی ترین پروازی که یک هواپیما می تواند انجام دهد و به موفقیت به اتمام رسانده باشد و یا کوتاه ترین پروازی که تاکنون انجام شده از کجا به کجا بوده و چه مسافتی را طی کرده است؟

طولانی ترین پرواز انجام شده جهان

در سال ۲۰۱۷ شرکت هواپیمایی امارات طولانی ترین پرواز جهان از دبی تا شهر اوکلند نیوزلند را که در حدود ۱۴۲۰۰ کیلومتر می باشد، انجام داد

اما از آن جایی که رفابت شدیدی در بین ایرلاین های جهان وجود دارد به سرعت پس پس از ایرلاین امارات شرکت هواپیمایی قطر ایرویز، طولانی ترین پرواز از دوحه تا اوکلند را در برنامه کاری خود قرار داد.

تا قبل از سال ۲۰۱۷ طولانی ترین پرواز های جهان که یکی توسط شرکت هواپیمایی استرالیا از استرالیا به لندن و دیگری توسط شرکت هواپیمایی قطر از دوحه به اوکلند در ۱۷ ساعت انجتم می شده، بوده است.

در حال حاضر رکورد طولانی ترین پرواز بدون توقف، متعلق به شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا می باشد که مسافت ۱۶۲۰۰ کیلومتر را در ۱۹ ساعت و ۱۶ دقیقه با ۴۹ مسافر و خدمه با موفقیت به پایان رسانده است.

مسیر حرکت این پرواز از شهر نیویورک آمریکا تا سیدنی استرالیا بوده و در طول پرواز محققان و پزشکان وضعیت مسافران در این پرواز طولانی را مورد بررسی قرار داده بودند. همچنین میزان هوشیاری و فعالیت مغزی خلبان تحت بررسی بوده است.

به طور کلی این پرواز به طور آزمایشی انجام شد تا شرایط روحی و جسمی مسافران و خلبان، میزان بار قابل حمل، میزان سوخت مورد نیاز و … در این پرواز طولانی بررسی شود.

پس از انجام پرواز کانتاس استرالیا تاکنون هیچ پروازی رکورد آن را نشکسته است.

همانطور که می دانید یکی از عوامل تعیین کننده قیمت بلیط هواپیما خارجی، میزان مسافت طی شده می باشد به همین دلیل گاهی پرواز هایی که با توقف انجام می شوند ارزان تر می باشند.

یکی از دلایلی که شرکت های هواپیمایی، پرواز هایی طولانی را خیلی انجام نمی دهند. قیمت بسیار بالا بلیط آن می باشد. برای مشاهده قیمت و خرید بلیط هواپیما از سایت آنلاین طاهاگشت کمک بگیرید.

برخی از طولانی ترین پرواز های انجام شده جهان

  1.  مسیر دوحه به اوکلند توسط شرکت هواپیمایی قطر ایرویز
  2. مسیر دبی به اوکلند توسط شرکت هواپیمایی امارات
  3. مسیر دهلی به فرانسیسکو توسط شرکت هواپیمایی ایر ایندیا

کوتاه ترین پرواز انجام شده جهان

شاید این مسئله باورنکردنی باشد اما کوتاه ترین پرواز انجام شده جهان تنها در حدود ۴۷ ثانیه به طول می انجامد.

این پرواز در بین ۲ جزیره وستری و پایا وستری در شمال اسکاتلند که ۲٫۷ کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند انجام می شود.

این تنها پروازی است که تمام مسافران آن معلمان و پزشکان و یا مردم عادی برای انجام داد کار های روزمره می باشد و هیچ کدام به رزرو هتل نیاز ندارند.

از آن جایی که آب قرار گرفته در بین دو جزیره کم عمق بوده نمی توان برای جابه جایی از قایق استفاده کرد و همچنین هزینه ساخت پل بسیار بیشتر از انجام این پرواز می باشد. به همین دلیل تنها راه جابه جایی در بین این دو جزیره از طریق هواپیما می باشد.

این پرواز در شرایط مناسب جوی ۴۷ ثانیه و در صورت وجود باد حدود ۲ دقیقه انجام می شود.

آژانس هواپیمایی طاها گشت

تحریریه‌ ی ما در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی ( رپورتاژ آگهی ) نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

اشتراک
اطلاع از
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x