لوازم خانگی چیست :

ریپورتاژ آگهی

لوازم خانگی چیست :

لوازم خانگی لوازم خانگی که به آن لوازم خانگی نیز گفته می شود ، در خرید و قیمت لوازم خانگی هر دستگاه الکتریکی ، الکترومکانیکی و یا گازی متنوع و…

توسط بخش تبلیغات
-- آخرین بروزرسانی : 26-08-2020
-- بازدیدها : ۱۶۱
اشتراک گذاری در :
امتیازدهی به مطلب :

لوازم خانگی

لوازم خانگی که به آن لوازم خانگی نیز گفته می شود ، در خرید و قیمت لوازم خانگی هر دستگاه الکتریکی ، الکترومکانیکی و یا گازی متنوع و متنوعی است که عمدتا در قرن بیستم برای صرفه جویی در کار و وقت در خانه معرفی شده است. در مجموع ، تأثیر آنها بر جامعه صنعتی از بین بردن مضرات و کاهش چشمگیر مدت زمان مرتبط با خانه داری و خانه داری بوده است. لوازم خانگی در خارج از جوامع شهری جهان تأثیر اندکی یا ناچیز داشته است ، اما در درون این جوامع از نظر اجتماعی و اقتصادی تأثیر عمیق ، حتی انقلابی داشته اند. به عنوان مثال ، این دستگاه ها ایجاد خانواده های تک نفره را تسهیل کرده اند. در خانواده های دو والد ، آنها به والدین امکان پذیرفته اند که وارد بازار کار شوند و در غیر این صورت مقادیر زیادی از وقت و انرژی را که خانه داران قبلاً به تهیه غذا و شستشو ، نظافت منازل و کارهای عمومی خانه اختصاص داده بودند ، آزاد کرده اند. از این رو ، یک نتیجه دیگر ، اشتغال بسیار کمتری از افراد مشغول خدمات داخلی بوده است. گرایش به استفاده از لوازم خانگی اتوماتیک و نیرو برای سهولت کارهای اصلی خانه داری ، که پس از آن تأسیس شد ، به زودی در زمینه های دیگری مانند بهداشت شخصی و نظافت گسترش پیدا می کند.

لوازم خانگی برای تهیه غذا.

تلاش برای پخت و پز پخت و پز از روی بخار و روی اجاق گاز – که در اصل یک بخاری فضایی بود و نه یک اجاق گاز در قرن نوزدهم – احتمالاً انقلاب کار خانگی را پیش بینی کرده بود. اجاق های گرمایش با سوراخ هایی ساخته شده اند که پوشش آنها قابل خارج شدن است و می توان گلدان های در اندازه های مختلف را برای جوش قرار داد. سرانجام ، اجاق گاز پخت و پز موثر تا سال ۱۸۱۵ ظاهر شد. این چوب را بر روی یک کوره حاوی آتش می سوزاند و در بالای آن آهنی پوشانده بود که سوراخ هایی برای گلدان ها داشت. درهای آتش در کنار بخار باز شد. پس از آن ، به طور مرتب پیشرفتهایی صورت می گیرد ، شامل اجاق گاز ، ابتدا از بالای اجاق گاز ، اما سرانجام در زیر آن قرار دارد – و رنده ای که می تواند برای پاک کردن خاکستر تکان بخورد. بعداً یک مخزن روبروی جعبه آتش اضافه شد تا آب خانگی را گرم و ذخیره کند. چنین اجاق گازها همچنان در مقادیر اندک برای استفاده در موقعیتهای از راه دور یا مرزی ساخته می شوند ، اما تا سال ۱۸۴۰ در انگلستان و ۱۸۶۰ در ایالات متحده ، گازهای درخشان برای پخت و پز استفاده شده بود و نوع جدیدی از اجاق گاز یا اجاق گاز در انگلیس وجود داشت. تحول خود را به محدوده گاز مدرن آغاز کرد. پیشرفت در ترموستات در طول قرن نوزدهم امکان ایجاد کنترل دمای مؤثر برای اجاق ها را فراهم کرد. اجاق گازهای نفت سفید در حدود سال ۱۸۷۵ ایجاد شد و بعداً برای سایر سوختهای مایع از جمله بنزین اصلاح شد. برد الکتریکی ، که در اوایل قرن نوزدهم با آن آزمایش شده بود ، در دهه ۱۹۳۰ رایج شد و پس از آن به طور پیوسته با دامنه بنزین رقابت کرد. اصلاحات هر دو این محدوده شامل تایمرهای فزاینده ای متنوع برای شروع و خاتمه پخت و پز اتوماتیک در زمانهای از پیش تعیین شده است. اجاق های دوتایی؛ دریچه های سقفی یا زیر اجاق گاز با فن ها برای فیلتر کردن یا بیرون راندن بخاری ها؛ و عناصر پخت و پز خاص مانند گلدان های انبار ، روتاری ، سرخ کردن های عمیق ، کباب ها و جوجه های گوشتی با تخت های زغال سنگ سرامیکی برای تهیه طعم گوشت های ذغال سنگ ذغال سنگ. قسمت های طیف یا سطح پخت و پز را می توان به صورت جداگانه در پیشخوان ها یا کابینت ها نصب کرد ، و اجاق ها را می توان در دیوارها نصب کرد ، با یا بدون شومینه که از آنها چشمه گرفته است. به طور خلاصه ، اجاق گاز به صورت خودکار انجام شده است که در صورت عدم وجود طبخ ، می توان یک وعده غذایی پخت و به این ترتیب که برق کارهای خسته کننده ای مانند چرخاندن تف و حتی تمیز کردن اجاق گاز انجام می دهد.

در حالی که اجاق گاز برقی از طریق مقاومت سیم آهن در عبور جریان الکتریکی ایجاد می کند ، تحولات بعدی در طراحی اجاق گاز اشکال مختلفی از تابش الکترومغناطیسی را اعمال می کند. یک اجاق گاز مادون قرمز که عمدتا در کاربردهای تجاری و به ویژه برای گرم کردن غذاهای پخته شده مورد استفاده قرار می گیرد ، از لامپ مادون قرمز استفاده می کند. واحد باید در شیشه قرمز قرار داشته باشد که اشعه را فیلتر می کند ، بنابراین این امر را محدود می کند. توانایی تابش پرتونگاری با فرکانس رادیویی برای گرم کردن سریع غذا بدون گرم کردن محیط اطراف ، مدت طولانی است که در آزمایشهای مختلف پرتودرمانی ذکر شده است. این پتانسیل در توسعه مایکروویو ، که از اوایل دهه ۱۹۷۰ محبوبیت زیادی پیدا کرد ، در ابتدا از نظر تجاری ، سپس در خانه ها مورد استفاده قرار گرفت. از اهمیت ویژه ای برای سرعت آن در پخت و پز هر غذایی ، به خصوص مواد غذایی سریع منجمد برخوردار است.

بشقاب داغ برقی یکی از آزمایشات اولیه آشپزی برقی بود که زندگی خود را ادامه داد و به تولید انواع وسایل نقلیه تخصصی – هر کدام با یک عنصر گرمایش برقی و یک ظرف غذایی – از جمله مهارت های برقی ، کوره ها کمک می کند. یخچال و فریزرهای پنکیک و وفل ، ووک ها ، انبارهای انبار ، کوره ها ، توسترها ، سازندگان قهوه (پرکولاتور ، قطره ای و اسپرسو) و سینی های گرم کردن. با این کار ، تعهد خانه دار برای ماندن در خانه برای استقبال از یخدان در روز ناپدید می شود ، و به اتکا به جعبه های یخ شارژ دستی که حداقل ۳،۰۰۰ سال به عقب برگردد پایان داد.

عمل چینی ها برای ذخیره یخ در غارها برای حفظ غذاها. عصر جدید و ایجاد غذاهای سریع منجمد به سرعت منجر به استفاده خانگی از فریزرهای یخچال و فریزر شد که می توانند دمای محفظه فریزر را به اندازه سرد ۱۵ درجه فارنهایت (۹ درجه سانتیگراد) حفظ کنند – به اندازه کافی سرد برای نگه داشتن غذاهای منجمد سریع هفته ها یا ماه ها به نوبه خود ، به یخچال فریزر جداگانه ای از قفسه سینه منجر شد که اغلب می تواند درجه حرارت کم ۰ درجه سانتیگراد (-۱۸ درجه سانتیگراد) را حفظ کند و این امر می تواند با خیال راحت غذاهای تازه را به طور صحیح منجمد برای ذخیره سازی منجمد کند. به صورت ایستاده ، فریزرهای به سبک کابینت دنبال شدند و تا سال ۱۹۳۷ فریزرهای خانگی به عنصر مهمی در بازار تبدیل شده بودند.

تقریباً به محض تولید موتورهای برقی با قدرت کسری ، از آنها برای نیرو دادن وسایلی مانند چرخ گوشت های آشپزخانه و تخم مرغ استفاده می شود و به میکسرهای برقی ، مخلوط کن ها منتهی می شود و تا دهه ۱۹۷۰ به پردازنده های مواد غذایی متنوع و کافی برای خمیر خمیر ، پوره تبدیل می شود. یا سبزیجات مایع ، پنیر رنده شده ، آجیل یا سبزیجات سالاد ، گوشت را خرد کنید ، تخم مرغ را بزنید و بسیاری از کارهای آشپزی دیگر را انجام دهید. دریچه های برقی قوطی برقی ، که برخی از آنها دارای قابلیت تیز کردن چاقو و قیچی هستند ، در بسیاری از خانه ها در بازکن های دستی را جایگزین می کنند. اکنون یک موتور الکتریکی فریزر بستنی دستی شده را تبدیل کرده است. استفاده از چاقوهای برقی یا برش های چرخشی می تواند خسته کننده را از کارهای ناخوشایند خرد کردن نان یا گوشت جدا کند. مواد زائد مواد غذایی را می توان در دستگاه های خرد شده خرد کرد و زهکشی های آشپزخانه را با استفاده از ضایعات اتوماتیک زباله شستشو داد ، و مواد زاید جامد را می توان به بخشی از حجم آن فشرده کرد و در کمپرسورهای زباله قرار گرفت. ماشین ظرفشویی های برقی اتوماتیک می توانند با فشار دکمه برنامه ریزی شوند تا هر چرخه مورد نظر را برای شستشو ، شستشو و خشک کردن بار زیادی از ظروف ، با یا بدون پیش خیس شدن در یک ساعت بدون نظارت برنامه ریزی کنند.

لوازم تمیز کردن.

آزمایشات با مکانیسم های مختلف شستشوی لباس به طور پراکنده در قرن نوزدهم انجام شد و تا اوایل قرن بیستم موتور الکتریکی از این تلاش مهار شده بود. در دهه ۱۹۲۰ ماشین های شستشوی برقی دستی که به بازار عرضه می شدند به بازار عرضه می شدند که برخی از آنها با استفاده از همزن و برخی دیگر یک عمل لرزنده برای جدا کردن خاک انجام می دادند. اولین واشر برقی اتوماتیک در سال ۱۹۳۷ ظاهر شد ، یک ماشین جلوی بار با یک وان نصب شده به صورت افقی که هنگام بارگیری با لباس ، با پودر صابون اضافه می شود ، به طور خودکار از چرخه های شستشو ، تخلیه ، شستشو و چرخش خشک خود می گذرد. این تحولات به زودی توسط خشک کن های اتوماتیک برقی یا گازی (که گاهی اوقات در دستگاه ترکیبی با واشر اتوماتیک گنجانیده شده بود) دنبال شد که توسط دکمه فشار قابل تهیه بودند تا بتوانند به تنهایی گرما یا هوای گردش خون گرم یا سرد را برای مدت معینی از پیش تعیین شده یا تا زمان شستشوی داخل آن تهیه کنند. خشک بود منگنزهای برقی و سایر دستگاههای اتو کردن در اوایل تحولات لباسشویی در منزل بودند ، اما آنها به بخش عمده ای از واشر و خشک کن های اتوماتیک دست نیافتند ، در بخش بزرگی به دلیل بازاریابی اتو های برقی به طور فزاینده ای. این وسایل کنونی کنترل گسترده ای از دما را در اختیار شما قرار می داد و به کاربر این امکان را می داد که پارچه های اتو را خشک کند ، اتو کردن با بخار ساطع شده از سطح زیرین آهن یا مرطوب کردن مواد با یک غبار آب به سمت پایین از بینی آهن.

برای اینکه مراقبت از کفها سنگین تر نشود ، اسکرابر برقی و موم برقی در بازار لوازم خانگی قرار می گرفتند ، گاهی اوقات بهمراه خلاء تمیز کردن فرش ها ، و در سال ۱۹۰۸ جاروبرقی. برای تمیز کردن فرشها ، همیشه ضرب و شتم گرد و غبار از آنها لازم بود. اما در دهه ۱۸۶۰ و ۷۰s فرشگر – که در اوایل قرن نوزدهم با اسب سوار خیابانی طراحی شده بود – کامل شد. تا این زمان ، مخترعین سعی داشتند از خلاء جزئی برای تمیز کردن فرش ها استفاده کنند و در سال ۱۹۰۸ جاروبرقی در خدمت بود که عموماً شبیه یک مدل مدرن قائم ، با یک برس چرخان برای جدا کردن خاک ، مکش تهیه شده توسط موتور و فن و … بود. کیسه ای برای جمع آوری گرد و غبار و زباله ها. با پیش بینی تحولات ، طرح های مختلفی اضافه شده است: یک مدل قوطی ساخته شده است که دارای یک ظرف غبار یکبار مصرف مجاور فن و موتور در یک محفظه فلزی بوده و کاملاً به خلاء متکی است تا ذرات خاک را جدا کند. و یک طرح دیگر ، یک قوطی کار “نازل قدرت” ، خلاء را با یک برس الکتریکی چرخش شده در نازل وانت تقویت کرده تا خاک را جدا کند.

لوازم راحتی.

این فن برقی در سال ۱۸۹۲ توسط مصلحت ساده بستن پروانه در شافت موتور اختراع شد و این فن تنها وسیله خانگی الکتریکی بود که برای آسایش شخصی در سه ماهه اول قرن بیستم مورد استفاده قرار گرفت. طرفداران بزرگ چهار پره که به آرامی در زیر موتورهای سقف نصب می شوند ، در زمستان گرما گردش می کنند و هوا را برای خنک شدن در تابستان تحریک می کنند. توسعه بعدی یک پنکه کوچکتر و سریعتر در حال چرخش که در یک موقعیت عمودی نصب شده است ، با وسیله ای نوسان کننده که آن را از طریق قوس به جلو و عقب منتقل می کند ، این امکان را به شما می دهد تا گردش خود را در بخشی از اتاق متمرکز کند. فن همراه با تبرید برقی راه را برای تهویه مطبوع به اندازه اتاق باز کرد

واحدهایی که می توانند روی یک ویندوز یا در یک دیواره نصب شوند. (بعداً کاربردهای تهویه مطبوع مرکزی در منازل شخصی از لوازم در نظر گرفته نشده است.)

برای کاهش رطوبت نسبی در اتاق های مرطوب و با ناراحتی ، دستگاه رطوبت ساز با استفاده از فناوری تهویه مطبوع ساخته شد: هوای اتاق توسط فن توسط یک سیم پیچ خنک کننده که در آن رطوبت قرار دارد و در داخل آن قرار می گیرد ، فرو می رود. هوای خشک شده سپس گرم و گردش می شود. در مقابل ، هوایی که رطوبت نسبی آن برای راحتی بیش از حد کم باشد ، توسط یک مرطوب کننده مرطوب می شود ، که از فن استفاده می کند تا هوای خشک را از طریق یک پد مرطوب کند. هر دو دستگاه ممکن است به صورت مرکزی در یک خانه نصب شوند ، اما در شکل کنسول به عنوان وسایلی برای استفاده یک اتاق یا فضای کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. پاک کننده های هوا الکتریکی و منفی یون نیز برای استفاده در فضا های کوچک ایجاد شده اند تا از ذرات آن مانند ذرات گرد و غبار و سیگار بیرون بیایند.

لوازم کوچک کوچک دیگر.

چرخ خیاطی ، که اساساً تا اواسط قرن نوزدهم به پایان رسیده بود ، اولین لوازم خانگی بود که به طور گسترده توزیع شد. ابتدا با استفاده از یک تردل ، در قرن بیستم برق داده شد. انواع مختلفی از لوازم کوچک برای اهداف مختلف بهداشت شخصی و نظافت تهیه شده است. از جمله چنین وسایل برقی می توان به تیغ ، مسواک ، سشوار ، فر مو ، ماساژور و لنت های گرم کننده درمانی اشاره کرد که گرمای مرطوب یا خشک را تأمین می کنند. همچنین خدمات خانگی ، اجاق گاز ، ترموستات ، یخچال ، انجماد ، فن ، تهویه هوا ، رطوبت ، چرخ خیاطی را ببینید.

 

تحریریه‌ ی ما در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی ( رپورتاژ آگهی ) نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

اشتراک
اطلاع از
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x